Sport News

Ansara 10′s under 19, 2012 

8 Jan, Petaling Jaya – Seperti tahun-tahun sebelumnya, kalendar ragbi Malaysia dimulakan dengan Kejohanan Ragbi Ansara 10 Sepasukan (10′s) kategori bawah 19 Tahun.

Disertai oleh kebanyakan pasukan Ansara dan beberapa pasukan handalan seperti SMSOB, ASAS RC, MCOBA, Semashur, Sajoha dan tidak lupa juga Sdar Lions RC.

Berkampung selama dua hari di Petaling Jaya, rata-rata pemain yang datang dari luar Kuala Lumpur berjaya dikumpulkan dengan sedikit latihan insentif di SDAR Sg Gadut sehari dua hari sebelum perlawanan dengan bimbingan Sdr Bon (83’7).

Kehadiran pemain dari SSBP, Wan dan juga Bapt (06’10) sedikit sebanyak membantu pasukan untuk bermain lebih bersungguh-sungguh.

SLRC muncul Juara Perdana (Cup) setelah menundukkan Ansara Kuala Terengganu dengan skor 14-05.

 

Johan

Berikut adalah keputusan melibatkan SLRC dan Johan kategori lain :

Peringkat kumpulan :
SLRC mng RIOBA 19-07
SLRC mng Ansara Pontian 26-00

Suku Akhir Cup:
SLRC mng MCOBA 07-00

Semi Final Cup:
SLRC mng Ansara Alor Gajah 26-05

Final Cup :
SLRC mng Ansara K.Terengganu 14-05

Johan Cup : Sdar Lions RC
N/Johan Cup: Ansara K. Terengganu
Johan Plate : SMSOB
N/Johan Plate : STAROBA

Ini merupakan permulaan yang baik SLRC bagi tahun 2012 untuk memulakan kempen 2012 dengan beberapa suntikan baru.

Kehadiran YDP SDARA, Sdara Fadhil Ahmad yang turut serta memberikan sokongan sehingga Final serba sedikit menaikkan semangat para pemain untuk bermain.

Sdara Fadhil juga turut diberi penghormatan oleh penganjur untuk mengalungkan sendiri medal seterusnya menyerahkan trofi kejohanan kepada para pemain.

Terima kasih kepada para bekas pelajar dan para pemain SLRC yang turut hadir memberikan sokongan dan sumbangan.

After all, it’s just another game of rugby.

“Lions… Pride and passion ”

player :
Tank, Amri, Abu, Mentol, Edward, Wan, Irshad, Irfan, Payam, Sel, Miru, Maru, Apai, Mojek, Bapt.

 

Berikut disertakan jadual penuh Liga Ragbi Kesatuan Ragbi Selangor (KRS) 2012.

LIGA KRS 2012

Week

Date

Day

Time

Div.

Venue

Team

VS

Team

Results

 

W1

19-Feb

SUN

1700

D1

UITM

X-LIONS

VS

SDAR LIONS

11-31

 

W2

26-Feb

SUN

1730

D1

UTARA

STORMS

VS

SDAR LIONS

20-17

 

W3

3-Mar

SAT

1730

D1

UTARA

SAJOHA

VS

SDAR LIONS

03-20

 

W4

11-Mar

SUN

1700

D1

UPM

UPM ANGELS

VS

SDAR LIONS

34-12

 

W5

18-Mar

SUN

1730

D1

UTARA

MBSA

VS

SDAR LIONS

 

W6

31-Mar

SAT

1700

D1

UPNM

UPNM SMOOKIES

VS

SDAR LIONS

 

W7

7-Apr

SAT

1700

D1

KIARA

RSC DALMATIAN

VS

SDAR LIONS

 

W8

14-Apr

SAT

1700

D1

SMSS

SMS OB

VS

SDAR LIONS

 

W9

21-Apr

SAT

1700

D1

UTARA

BANGI HUNTERS

VS

SDAR LIONS

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>